Wykonanie

Wybierając meble z litego drewna, pamiętaj że:

Drewno sosnowe posiada naturalne właściwości konstrukcyjne i ekologiczne.

Mebel drewniany zachowuje walory estetyczne i użytkowe przez wiele, wiele długich lat.

Wytrzymałością i trwałością przewyższa zdecydowanie płytę wiórową , mdf i inne materiały drewnopochodne.

Nasze meble są wykonywane w całości z litego drewna sosnowego.Wyjątek stanowią dna szuflad oraz tylnia ściana  mebli zamykanych drzwiczkami,gdzie stosujemy 3-warstwową , mocną sklejkę drewnianą(NIE stosujemy mdf, hdf , pilśnia itp).

W meblach otwartych i przeszklonych na”plecach” stosujemy boazerie.

Elementy frontowe i boczne naszych mebli wykonujemy w wyselekcjonowanego drewna bezsęcznego , natomiast elementy wewnętrzne z drewna sęcznego.

Na meblach widoczny jest naturalny rysunek usłojenia drewna oraz wyczuwalna struktura.

Załamane i zaokrąglone krawędzie, nierówności powierzchni, wgłębienia, pęknięcia i szczeliny są wynikiem ręcznej obróbki , stylizacją mebla oraz zachowaniem charakterystycznym dla drewna naturalnego

Zabiegi stylizowania mebla powodują że oferowane przez nas meble eksponują to co w drewnie najpiękniejsze,produkt jest niepowtarzalny, nie ma dwóch takich samych

Naturalny proces starzenia sosny sprawia, że struktura drewna, słoje i sęki z upływem czasu stają się bardziej widoczne a na powierzchni mebla mogą pojawić się przebarwienia

Miejsca niewidoczne w codziennym użytku wyłącznie impregnujemy.

Zdjęcie produktu może nieznacznie odbiegać od jego rzeczywistego wyglądu, może różnić się rysunkiem struktury drewna oraz usłojeniem.Mogą wystąpić minimalne różnice w odcieniu i nasyceniu barw w zależności od ustawień monitora i aparatu.

Dla zachowania stylu i charakteru mebla, w standardzie nie stosujemy prowadnic metalowych.Na życzenie klienta możemy zamontować  prowadnice, inne uchwyty, zawiasy chowane itp. Wszelkie modyfikacje wiążą się ze zmianą ceny za mebel.W celu przeprowadzenia kalkulacji, w wiadomości proszę podać producenta akcesoriów meblowych wraz z numerem katalogowym produktu, a w przypadku wyboru koloru numer z palety RAL.

Podane wymiary są rzeczywistym gabarytem mebla. Termin realizacji jest uzależniony od ilości zamówień oraz stanów magazynowych. Może trwać od 2 dni do 4 tygodni,a w przypadku mebli niestandardowych i w okresie przedświątecznym może się wydłużyć. Przed zakupem warto skontaktować się za pomocą formularza ze sprzedającym aby uniknąć zbędnych nieporozumień.